درباره ما سبد خرید0 شعب اعطای نمایندگی ثبت نام / ورود

درباره ما

سلام. من محمد بادمی هستم. من هم مثل شما ازبچگی عاشق بستنی بودم. هرجا که می رفتم بستنی آن محل را امتحان می کردم اما بستنی ای که مرا خوشحال کند, پیدا نمی کردم. وقتی که بزرگ شدم تصمیم گرفتم مزه ی بستنی کشورهای دیگر را هم تجربه کنم. به آلمان، فرانسه، هلند، چین، ترکیه و دوبی سفر کردم. دنبال کشف یک طعم تازه بودم تا اینکه به ایتالیا رسیدم. سرزمین مادری ژلاتو یا همان بستنی. رفتم مدرسه کارپیجیانی پیش یکی از استادان بزرگ بستنی تا بلکه راز درست کردن یک بستنی خوشمزه را از او یاد بگیرم. در سه دوره ی مقدماتی، متوسطه و پیشرفته, آموزش ساخت بستنی را سپری کردم. 
وقتی به ایران برگشتم تصمیم گرفتم تا خانه ای برای همه ی طعم های بستنی بسازم. برای همه ی سلیقه ها.  برای همه بچه های ۶ ساله  یا ۶۰ ساله.  برای بچه های بی دندون یا بچه های ریش دار. برای مامانی که علاوه بر بستنی خودشون، دزدکی از گوشه ی بستنی بچه هاشون می خورن. خانه ای برای کشف طعم های تازه. می خواستم چشایش (ذائقه) ایرانی را دوباره کشف و با هنر و دانش ایتالیایی در هم آمیخته کنم و یک بستنی تازه با دستور تهیه ی اختصاصی درست کنم.
اولش یک کارگاه کوچک زدم. انواع بستنی را تهیه و از دوستانم دعوت می کردم تا آنها را مزه کنند و درباره ی طعم آنها صحبت کنند و نظر بدهند. استفاده از شیر کامل تازه و میوه های روز بدون استفاده از هر گونه طعم دهنده ی مجاز و غیر مجاز را اصول کار قرار دادم. در طول یک سال بیش از سیصد بار بستنی درست کردم و طعم های مختلف را آزمایش کردم تا در نهایت توانستم راز یک بستنی خوش طعم و سالم را کشف کنم واینطور بود که در ششم خرداد سال ۱۳۹۶ خانه بستنی سی دا راه اندازی شد.
در مدرسه ی کارپیجیانی استاد به ما آموزش می داد که چگونه رنگین کمان طعم ها را از نقاشی طبیعت بگیریم. بازی طعم ها مانند بازی رنگ ها و بازی عطرها هرگز پایان ندارد. هربار تجربه ی خوردن بستنی،  فرصتی برای کشف یک طعم تازه ست. 
پس شما هم اگر دوست داشتی می توانی درباره ی طعم های مورد علاقه ات با من صحبت کنی و در کشف طعم های تازه به ما یاری برسانی.  یا اگر نظر و انتقادی داشتی از راههای ارتباطی زیر به گوش من و همکارانم برسانی.
منتظر دیدار شما هستیم، در خانه بستتی سی دا.